Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Hasselts databedrijf Xyzt.ai haalt miljoen op

27 oktober 2023 - 09:29ActueelGovernance & Privacy
Diederik Toet

Het Hasseltse softwarebedrijf Xyzt.ai heeft een miljoen euro aan financiering binnengehaald. Het kapitaal is afkomstig van de investeerders The Faktory Fund, LRM en Angelwise. De jonge onderneming met de lastig uit te spreken naam biedt een platform voor de visualisatie en analyse van locatiegegevens, te gebruiken voor bijvoorbeeld verkeersanalyse en fraudeopsporing.

Xyzt.ai vergaart met sensoren en andere meetinstrumenten massa’s informatie over de kwaliteit van wegen en transportroutes en hoe hierover het verkeer verloopt. Door de data slim te verwerken in een webgebaseerd business intelligence-platform, kunnen overheden verkeersstromen optimaliseren, maar ook bijvoorbeeld illegale visserij ontdekken. Het bedrijf beschikt over een vloot van voer-, vlieg- en vaartuigjes om de data te verzamelen.
Naar eigen zeggen kan het dataplatform gemakkelijk overweg met datasets van meer dan een miljard punten. De techniek van het bedrijf moet daarbij zorgen voor optimale datacompressie, -opslag en -analyse.

Met de nieuwe financiering wil Xyzt.ai zijn groei in verkoop, marketing en klantensucces versnellen. Het bedrijf richt zich op de connected vehicle-markt, de maritieme sector en de iot-industrie. Lida Joly en Bart Adams richtten het bedrijf op in 2019. Zij zien de financiering als een kans om hun technologie naar een breder publiek te brengen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    Tienduizenden Belgische sites overtreden European Accessibility Act

    ActueelSecurity & Awareness

    Europese Commissie scherpt Cybersecurity Act aan

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Dit was Cybersec Europe 2025!

    Cloud
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google vergroot soevereiniteit-opties van clouddiensten

    ActueelSecurity & Awareness

    Cyberveiligheid naar bestuurskamer: noodzaak van board-training

    Europa
    ActueelSecurity & Awareness

    Een nieuw cybersecuritymodel: Europa aan zet

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs