Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Red Hat heeft oogje op securitybedrijf StackRox

14 januari 2021 - 08:37ActueelSecurity & AwarenessAmazonGoogleMicrosoftRed Hat
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Opensource-specialist Red Hat heeft aangekondigd dat het StackRox wil inlijven, een securitybedrijf dat zich bezighoudt met container- en Kubernetes-beveiliging. Hoeveel Red ervoor op tafel wil leggen, is niet bekendgemaakt.

StackRox, in 2014 opgericht, richt zich op de beveiliging van containers binnen Kubernetes. In tegenstelling tot de eerste generatie containerbeveiligingsplatforms, wat vaak container-centrische oplossingen waren, onderscheidt StackRox zich met een Kubernetes-native security-platform. Door de tools van StackRox naar Red Hat OpenShift te brengen, geeft Red Hat ‘invulling aan de visie om een enkel, holistisch platform te leveren waarmee gebruikers in staat zijn om bijna elke toepassing in de gehele hybride cloud te bouwen, implementeren en veilig te laten draaien’, zo klinkt het in een persbericht. 

Voor Red Hat is de overname logisch, want ‘containerbeveiliging is Linux-beveiliging’, zegt het bedrijf. De StackRox-software biedt inzicht in alle Kubernetes-clusters, door componenten voor handhaving en ‘deep data collection’ direct in de Kubernetes-clusterinfrastructuur in te zetten. De tijd en moeite die nodig zijn om de beveiliging te implementeren, worden hiermee gereduceerd. Ook de analyse en onderzoek en respons worden gestroomlijnd. Naast Red Hat OpenShift zal StackRox meerdere Kubernetes-platforms blijven ondersteunen, waaronder Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS), Microsoft Azure Kubernetes Service (AKS) en Google Kubernetes Engine (GKE).

‘Het beveiligen van Kubernetes-workloads en -infrastructuur kan niet op een gefragmenteerde manier worden gedaan’, zegt Red Hat-ceo Paul Cormier. ‘Beveiliging moet een geïntegreerd onderdeel zijn van elke implementatie, niet een bijkomstigheid. Red Hat voegt StackRox’ Kubernetes-native mogelijkheden toe aan de gelaagde beveiligingsaanpak van OpenShift en bevordert daarmee onze missie om productklare open innovatie te leveren aan elke organisatie voor de hele open hybride cloud.’

Meer over

AzureLinuxOpensourceOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    containers
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Red Hat en AWS introduceren Amazon Red Hat OpenShift

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Red Hat: Kubernetes slaat brug naar virtual machines

    ActueelCarrière

    Red Hat kiest Paul Cormier als ceo

    ActueelData & AI

    OS-Climate strikt Red Hat als lid

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Red Hat zet in op nieuw Kubernetes-platform

    ActueelCarrière

    Nieuwe verkoopdirecteur Red Hat heet Jan Wauters

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs