Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Microsoft Office

Legacy-netwerken maken Office 365 problematisch

17 juni 2019 - 09:31ActueelCloud & InfrastructuurMicrosoftZscaler
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Gateway appliance upgrades en buitensporige network latency zorgen voor vertraging bij implementaties van Office 365. Dat blijkt uit onderzoek van cloudbeveiliger Zscaler bij 250 Europese en Amerikaanse organisaties die de kantoorsuite van Microsoft hebben uitgerold.

De onderzoeksresultaten laten zien dat gateway appliance upgrades en buitensporige network latency zorgen voor grote vertraging bij implementaties van Office 365. 41 procent van de organisaties geeft aan dat overbezetting van het netwerk een grote impact heeft op de gebruikerservaring. Bijna de helft van de ondervraagden (49 procent) bekijkt de mogelijkheden van directe internetverbindingen om zo netwerkproblemen op te lossen, zoals het verminderen van overbezetting en het voorkomen van latency als gevolg van het omleiden van internetverkeer.

Als belangrijkste redenen om naar Office 365 over te stappen, geven de bedrijven ‘verminderen van it-complexiteit’ (zestig procent), ‘verhogen applicatiebetrouwbaarheid’ (52 procent) en ‘verlagen van kosten’ (vijftig procent) op. Desondanks geeft bijna veertig procent van de aan dat de behoefte om hun gateway appliances te upgraden de grootste vertrager is van hun Office 365-implementatie. Bij 63 procent lijdt de samenwerking in Office 365 onder de netwerkproblemen die zij ervaren. Dergelijke problemen met het netwerk vormen de reden waarom Microsoft directe internetverbindingen aanbeveelt, die verbinding met cloudservices optimaliseren.

‘Moderne cloud-applicaties vragen om moderne cloud-architecturen. Veel organisaties maken de fout om Office 365 te implementeren bovenop hun huidige legacy-netwerken, wat leidt tot een slechte gebruikerservaring en falende verbindingen’, zegt Punit Minocha, topman bij Zscaler. ‘Office 365 is ontworpen om zo dicht mogelijk bij de gebruiker geplaatst te worden, maar traditionele netwerken kunnen datzelfde voordeel niet bieden.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelWerkplek & Beheer

    Microsoft steekt Office 365 in nieuw jasje

    Update
    AchtergrondOverheid

    Microsoft Office Pro Plus krijgt privacy-update

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Visterin Fileert: Office-problemen bij Microsoft

    Microsoft Office
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Microsoft neemt afscheid van merknaam Office

    Cloud legacy
    AchtergrondData & AI

    Hoe lost u het legacy-probleem op?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs