Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

BEA daagt telecomproviders voor rechter

Televisie
02 februari 2017 - 08:45ActueelCloud & InfrastructuurProximusTelenet
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De Belgian Entertainment Association (BEA) heeft Proximus, Telenet, Brutélé en Nethys voor de rechter gedaagd. Op die manier wil ze negen download- en streamingsites laten blokkeren.

De klacht werd ingediend bij de Franstalige handelsrechtbank, zo weet de krant L’Echo. De bedoeling is om negen download- en streamingsites illegaal te laten verklaren. Het gaat onder meer over Popcorn Time en The Pirate Bay, zo verklaart BEA-directeur Olivier Maeterlinck.

Dit soort sites kunnen enkel door de providers worden geblokkeerd, maar dan moeten die wel een sluitende bevestiging krijgen dat ze illegaal zijn. Die bevestiging probeert de BEA via de rechter te bekomen. De providers zelf worden niet rechtstreeks door de BEA geviseerd.

De BEA gaat alle belangrijke piraatsites viseren. De precedenten uit het buitenland hebben immers aangetoond dat enkel op grote schaal vervolgen, effectief is, aldus Maeterlinck. Nadat The Pirate Bay in vijftien landen geblokkeerd werd, daalde de trafiek naar de site met 80 à 90 procent. In België zou ongeveer 36 prpocent van de totale internettrafiek naar illegale downloads en streaming gaan, geeft de BEA-directeur nog mee. In heel Europa is dat gemiddelde naar 26 procent gedaald. 

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    startpagina W10
    Cloud & Infrastructuur

    Vier op de tien nog op Windows 10

    Cloud & Infrastructuur

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    Europese aanbesteding Europa vlaggen
    Cloud & Infrastructuur

    EU grijpt nog niet in tegen Microsofts cloudlicenties op Google en AWS

    Cloud & Infrastructuur

    ‘Zo krijgen we nooit Europese kampioenen’

    Cloud & Infrastructuur

    SAP en AWS bundelen krachten voor Europese datasoevereiniteit

    Innovatie & Transformatie

    Imec meldt doorbraak in quantumcomputing

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs