Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Microsoft IE

Maakt u nog – geforceerd – gebruik van IE?

11 februari 2019 - 07:20AchtergrondCloud & InfrastructuurMicrosoft
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Microsoft maakt zich zorgen: er zijn nog steeds bedrijven die gebruikmaken van Internet Explorer (IE), al dan niet 'gedwongen' door de instellingen van systeembeheer. Het gaat expliciet om bedrijven die medewerkers dwingen voor alle internetverkeer IE gebruiken, niet om specifieke applicaties. Maakt u nog geforceerd gebruik van IE?

Sommige bedrijven gebruiken intranetsystemen geschreven in een ver verleden die prima hun werk doen. Helaas zijn die systemen vaak gebouwd in een tijd dat Internet Explorer nog de go to browser was. Deze systemen werken vaak niet op moderne browsers omdat die geen compatibiliteit aanbieden met systemen die in 1999 uitkwamen. Terecht, in verband met veiligheid.

Hoe de technische ‘schuld’ of technical debt tot stand komt en waarom je die niet in stand moet houden, wordt mooi beschreven door een medewerker van Microsoft op hun Tech Community-blog. Ook is er te lezen waarom IE in het verleden compatibiliteit forceerde met webtechnieken die teruggaan tot 1999.

De schrijver zegt overigens niet dat je geen IE meer zou mogen gebruiken voor specifieke intranetomgevingen, maar stelt dat voor al het andere verkeer gebruikers moderne browsers moeten gebruiken.

Bent u nog gedwongen die ouderwetse IE te gebruiken?

Meer over

BrowsersInternet Explorer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Belgisch 5G-netwerk gaat van 87 naar 99,9 procent

    Onderhandelingen gesprekken deal overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Nederlands Odin koopt Assyst, jonge Britse hackers gearresteerd (en meer)

    Handen
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Vier doden bij brand Egyptisch datacenter

    ActueelData & AI

    Kort: Bedrijven schalen gebruik agentic ai op, Panasonic helpt The AA (en meer)

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs