Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Cloudeducatie

Fractie van bedrijven haalt alles uit cloud computing

29 april 2020 - 08:42ActueelCloud & InfrastructuurDell
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Slechts vijf procent van alle ondernemingen profiteert volledig van alle voordelen die cloud computing met zich meebrengt. Dat blijkt uit onderzoek van Dell en Intel. Daarvoor werden 1.250 it-beslissers ondervraagd bij publieke en private organisaties.

Het rapport is geschreven door de Enterprise Strategy Group in opdracht van Dell Technologies en Intel. De onderzoeksuitkomsten zijn alarmerend aangezien bijna twee derde (64%) van de organisaties hun uitgaven voor public cloud-diensten in 2019 flink heeft verhoogd in vergelijking met het jaar daarvoor. Slechts een klein percentage echter beheert adequaat haar cloud-diensten waardoor inspanningen en geld verloren gaan.

Hoewel een groeiend aantal organisaties workloads bij public cloud providers onderbrengt, blijkt bijvoorbeeld dat ze ook hun on-premises-infrastructuur doorontwikkelen. Dat moet een flexibele aanpak garanderen voor het consumeren van infrastructuur, net als in de public cloud. Maar daarmee ligt ook fragmentatie op de loer en organisaties komen zo terecht in steeds complexere multi-cloud-omgevingen. Wereldwijd zegt bijna driekwart van de organisaties dat de inzet van public cloud of meerdere cloud-diensten naast de on-premises-infrastructuur meer complexiteit heeft toegevoegd aan hun it-operations.

Waarde

Het is dan ook geen verrassing dat alle organisaties die meededen aan het onderzoek waarde zien in een vereenvoudigd beheer. Bijna zeven van de tien it-beslissers voorzien meer consistentie in cloudmanagement om de algemene kosten te verlagen. Ze zijn het er ook over eens dat consistentie in cloudmanagement een positieve impact kan hebben op de ervaringen van ontwikkelaars. Liefst 96 procent zegt dat het zo eenvoudiger is voor ontwikkelaars om code in productie te krijgen. Iets meer dan de helft (56 procent) verwacht dat dit vervolgens op dagelijkse basis kan gebeuren. Organisaties verwachten ook een daling van gemiddeld dertig procent van het aantal security-lekken, uitval van applicaties en andere zaken die invloed hebben op de data in hun public clouds.

Bij het kleine aantal organisaties met consistent cloudmanagement zijn de voordelen van die aanpak vaak groter dan de verwachtingen. Negen op tien it-beslissers zien daar toegenomen efficiëntie en vereenvoudigde operaties, 87 procent spreekt van een versnelling in de time-to-market en 81 procent ondervindt een toename in innovatiekracht. Verder kon 77 procent de ontwikkelcyclus van applicaties en was 74 procent in staat snel technologie zoals artificial intelligence en machine learning te adopteren.

Meer over

Diensten

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCloud & Infrastructuur

Oracle haalt Zoom binnen als cloud-klant

kop in zand steken
AchtergrondCloud & Infrastructuur

Infor neemt cloud-angst klant weg met prototyping

Cloud computing
AchtergrondCloud & Infrastructuur

Visterin Verdiept: welke vendor in cloud?

ActueelCloud & Infrastructuur

Foute configuraties bedreigen cloud-omgevingen

OpinieCloud & Infrastructuur

Zo vermijd je risico’s rondom cloud computing

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs