Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

6 op de 10 Belgische bedrijven besteedt netwerk uit

21 oktober 2022 - 08:58ActueelCloud & InfrastructuurNTT
Luc Blyaert
Luc Blyaert

61 procent van de grote Belgische organisaties heeft een groot deel van het netwerk uitbesteed aan een partner. Dat is minder dan het wereldwijd gemiddelde waar meer dan zeventig procent te rade ging bij een andere partij. Dat blijkt uit het jongste Global Network Report van NTT, dat voorheen bekend stond als Dimension Data. Er werden 1.300 netwerkexperten ondervraagd.

Beveiliging, modernisering en toch ook kost leiden ertoe dat ondernemingen steeds meer op zoek zijn naar een network-as-a-service-model zodat de behoeften makkelijk en flexibel zijn aan te passen. Zeven op de tien respondenten geeft immers aan dat het huidig netwerk de groei van de business vertraagt. Zowat iedereen is ervan overtuigd dat het netwerk in de toekomst veel meer data zal moeten pompen door ict-innovatie, toepassingen op basis van artificiële intelligentie en voorspellende data-analyse.

Security is wereldwijd, ook voor de Belgische ondernemingen, de topfactor bij de keuze voor de uitbesteding van het netwerk. Opvallend is dat de voorkeur voor twee dienstenleveranciers van de baan is. Negentig procent kiest voor een enkele partner. Volgens de studie gaan de grootste netwerkinvesteringen van ‘topperformers’ vandaag naar sd-wan, private 5G- en Wifi 6-oplossingen.

 

Meer over

WANWifi

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCloud & Infrastructuur

Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

ActueelCarrière

Helft bedrijven kijkt voor it’ers naar het buitenland

ActueelCloud & Infrastructuur

Digital Realty biedt directe lijn met Microsoft Azure

Boete
ActueelCloud & Infrastructuur

EU legt Apple en Meta onder nieuwe Big Tech-wetgeving forse boetes op

Ontslag
ActueelCarrière

Intel wil een vijfde van personeel lozen

Daling
ActueelCloud & Infrastructuur

Langdurige onzekerheid kost Atos omzet

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs