Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

ICT’er verdient meer dan gemiddeld

18 mei 2017 - 10:03ActueelCarrière
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Een ict’er verdient in ons land gemiddeld 3.545 euro bruto per maand. Daarmee is het de vijfde best betaalde job. Over alle beroepen heen ligt het gemiddelde loon in België op 3.401 euro. De cijfers komen uit de loonenquête van het hr-magazine Vacature.

Een gemiddelde voltijds werkende Belg verdient bruto precies 3.401 euro per maand. Voor een gehuwde bediende komt dat netto op 2.049 euro. De gemiddelde ict’er zit met 3.545 euro daar bijna 5 procent boven.  

Managers en directieleden nemen het zwaarste loonzakje mee naar huis: gemiddeld 5.755 euro per maand. Ook researchers, juristen en ingenieurs verdienen gemiddeld meer dan de rest van de beroepsbevolking. Een beroep in de sectoren toerisme, administratie en secretariaat en vooral de horeca brengt het minste op. Wie in de horeca tewerkgesteld is, moet met 2.532 euro bruto tevreden zijn.

De vijf best verdienende sectoren zijn de chemie en farma, energie en milieu, banken en verzekeringen, industrie en productie van voedings- en consumptiegoederen. Ook het opleidingsniveau heeft een sterk invloed op het startersloon. Masters in de gezondheidszorg (dokters en specialisten) krijgen het hoogste startloon (2.912 euro bruto), gevolgd door masters in de chemie en de farmaceutische wetenschappers (2.838 euro bruto). Met een diploma in een stem-richting (science, technology, engineering & mathematics) verdien je eveneens meer dan gemiddeld.

Uit de enquête blijkt verder dat het aantal legale voordelen dat werknemers uitdelen, almaar toeneemt. Driekwart van de werknemers krijgt een eindejaarspremie, 72 procent mag maaltijdcheques mee naar huis nemen. De dertiende maand en de hospitalisatieverzekering zijn weggelegd voor respectievelijk 67 en 65 procent van de werknemers. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Scott Adams, bedenker van Dilbert, overleden

    Carrière

    Kort: Microsoft onderzoekt vervanging C en C++, nieuwe country manager SAP Belux (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Werner Vogels (cto Amazon): ‘Vibe coding zonder menselijke controle is gokken’

    Data & AI

    Kort: Geen openbare postbezorging meer in Denemarken, Enisa kiest Uni Systems (en meer)

    Atos
    Cloud & Infrastructuur

    Atos trekt zich terug uit Zuid-Amerika

    Carrière

    Lou Gerstner, redder van IBM, overleden

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs