Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Proximus

‘Overheid moet af van meerderheidsbelang in Proximus’

14 januari 2019 - 09:33ActueelCarrièreProximus
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Minister Philippe De Backer (Open VLD) van Telecommunicatie pleit ervoor dat de Belgische staat haar meerderheidsbelang in Proximus van de hand doet. Dat heeft hij gezegd in het tv-programma ‘De Zevende Dag’. ‘Een regering leidt een land, geen bedrijven’, aldus de minister. De vakbonden zien dit echter niet zitten.

Momenteel heeft de Belgische overheid nog 53 procent van Proximus in handen. Het zorgt elk jaar voor honderden miljoenen aan dividenden waarmee de begroting kan rechtgetrokken worden. Maar als het aan De Backer ligt, is die situatie binnenkort misschien verleden tijd. Volgens hem is het niet de taak van een overheid om aandeelhouder te zijn van een telecombedrijf.

De Backer deed zijn uitspraken in het praatprogramma ‘De Zevende Dag’, waar hij was uitgenodigd naar aanleiding van het herstructureringsprogramma van Proximus dat deze week uitlekte. Het telecombedrijf wil 1900 mensen ontslaan, maar tegelijk ook 1250 nieuwe profielen in dienst nemen. De sociale dialoog daarover moet zo snel mogelijk beginnen, aldus De Backer.

De Backer liet eveneens weten dat hij een voorstander is om een vierde gsm-operator op de Belgische markt toe te laten en dat die er in principe tegen 2020 ook zal komen. De frequentieveilingen voor het nieuwe 5G-netwerk waaraan de nieuwkomer kan meedoen, zullen later dit jaar plaatsvinden.

Het is in principe al mogelijk dat de overheid zijn meerderheid in Proximus verkoopt, het nodige wettelijke kader werd daarvoor enkele jaren geleden al opgesteld door toenmalig minister Alexander De Croo (Open VLD). Er werden hier ook al vaker ballontjes over opgelaten, maar tot nu werd die mogelijkheid niet benut. In de krant De Morgen blijken de bonden hier ook behoorlijk wantrouwig tegenover te staan. Volgens ACV Transcom-secretaris Ben Coremans is telecom ‘een gangmaker voor de economie die een stabiele speler nodig heeft als er tot in elke uithoek van het land geïnvesteerd moet worden. Zonder overheid is de stabiliteit er niet.’ 

Ook bij sommige politici is het appetijt om Proximus te verkopen klein. Als de staat haar meerderheid van de hand doet, heeft ze uiteraard ook geen recht meer op de jaarlijkse dividenden van het bedrijf.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Proximus
    ActueelCarrière

    Proximus bevestigt verlies van 1900 banen

    Proximus
    ActueelGovernance & Privacy

    Cijfers Proximus kloppen verwachtingen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Proximus neemt it-integrator Codit over

    GSM-mast antenne GSM
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Proximus verliest beroep tegen ‘antenne-belasting’

    Overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Proximus-dochter Telindus lijft Umbrio in

    Esport e-sport league of legends
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Proximus zet esports-competitie op

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs