Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Nederland regelt cybersecurity veel beter dan België

28 juni 2019 - 09:02ActueelSecurity & Awareness
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Nederland staat achtste van alle 27 Europese landen op de Europese Cyber Security Index van VPNgids. Zo lopen Nederlanders een verhoogd risico op cyberaanvallen en kwaadaardige software op hun mobiele apparaten. België, op de negentiende plaats, doet het echter nog veel slechter.

Dit en meer blijkt uit de Europese Cyber Security Index van VPNgids, dat de internetveiligheid van 27 EU-landen in kaart bracht.

In het onderzoek worden acht verschillende veiligheidsfactoren onderzocht: van online-bankfraude en cybercrimewetgeving tot de kwetsbaarheid voor cyberaanvallen. Aan de hand van deze indicatoren heeft elk land een eigen ‘cyberveiligheidsscore’ gekregen tussen de nul en honderd.

Nederland scoort 66,1 punten en staat hiermee op de achtste plaats als het aankomt op internetveiligheid. België haalt niet meer dan een schamele 56,2. Zo heeft al 59 procent van de Nederlanders kwaadaardige software ontdekt op een persoonlijk apparaat, in België is dat 43 procent. Dertien procent van de Belgen is al slachtoffer geworden van bankfraude, tegenover elf in Nederland. Van bijna twintig procent van de Belgen is het sociale-media- of email-account al gehackt tegen vijftien procent van de Nederlanders. VPNgids schat ook de kwetsbaarheid van België in geval van een cyberaanval een stuk hoger in dan van Nederland en Nederland heeft meer cybercrimewetgeving dan België.

Duitsland kwam naar voren als de meest ‘cyberveilige’ Europese lidstaat, en scoorde hoog op vier van de acht factoren. Zo is Duitsland, samen met Frankrijk, het land met het grootste aantal anti-cybercrime-wetgevingsstukken. Toch presteert Duitsland matig op enkele factoren. Zo hebben Duitse internetgebruikers in vergelijking tot de andere Europese landen een verhoogde kans op een besmetting met kwaadaardige software.

Aan het andere eind van de schaal bevond zich Roemenië. Dit is een van de landen met de meeste ruimte voor verbetering. Het land scoorde slecht vanwege de hoge kwetsbaarheid voor web-aanvallen en de karige anti-cybercrimewetgeving.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelSecurity & Awareness

Benelux loopt achter op het gebied van cybersecurity

misdaad
OpinieSecurity & Awareness

Cybersecurity in Europa heeft nog lange weg te gaan

Eiffeltoren
ActueelSecurity & Awareness

BT opent Cyber Security Operations Centre in Parijs

OpinieData & AI

Gaan security en privacy hand in hand met blockchain?

OpinieCloud & Infrastructuur

Prioriteit in security ontbreekt

klas onderwijs scholieren les
ActueelInnovatie & Transformatie

‘Zorgwekkend’ weinig aandacht voor cybersecurity op scholen

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs