Deze opinie is van een externe deskundige. De inhoud vertegenwoordigt dus niet noodzakelijk het gedachtegoed van de redactie.

‘Microsoft houdt echt van Linux’

Dit artikel delen:

Microsoft belijdt ware liefde voor Linux nu het SQL Server ook uitbrengt voor die Windows-concurrent. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

Het is softwaregigant Microsoft ernst met de omarming van mobile én cloud. Daarbij accepteert de Windows-maker zijn rol als applicatiebouwer voor andermans platformen. Zoals naast de mobiele giganten Android en iOS ook het in serverland grote Linux. Dat open source-besturingssysteem krijgt nu één van Microsofts melkkoeien: SQL Server 2016, met het oog op gebruik voor hybride clouds.

De nieuwe 2016-versie van Microsofts databasesoftware komt dit jaar eerst uit voor Windows en wordt ergens mid komend jaar gevolgd door een variant voor Linux. De omarming neemt na cloudsupport voor diverse Linux-distributies nu echt serieuze vormen aan. Ware liefde? Wat vind jij?

x

Om te kunnen beoordelen moet u ingelogd zijn:

Dit artikel delen:

Stuur dit artikel door

Uw naam ontbreekt
Uw e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×
article 2016-03-10T07:51:00.000Z Jasper Bakker


Wilt u dagelijks op de hoogte worden gehouden van het laatste ict-nieuws, achtergronden en opinie?
Abonneer uzelf op onze gratis nieuwsbrief.