Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Hacking

‘Bankhack Bangladesh schudt financiële wereld wakker’

03 juni 2016 - 11:07AchtergrondSecurity & Awareness
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De deels geslaagde bankhack in Bangladesh heeft uiteindelijk een positief effect. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

Niet alleen was de bankhack in Bangladesh een miljoenenklapper die door een toevalligheid is geblokkeerd om een miljardenramp te worden. De deels succesvolle digitale diefstal blijkt een flinke nasleep te hebben. Een bank in Vietnam is bijna voor de bijl gegaan, een bank in Ecuador is beroofd, en het internationale bankbetalingsnetwerk Swift (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) is door de cyberdieven op de korrel genomen. Het lopende onderzoek naar de bankrovers betreft nu meer dan twaalf banken.

Nadat cybercriminelen eerder al pinautomaten en internationale betalingssystemen hebben gehackt, is digitale geldroof hiermee naar nieuwe hoogten gerezen. Uiteindelijk is dit een goede zaak, want het schudt de financiële wereld wakker. Het was al hoogste tijd voor hoger ict-bewustheid, beter security-besef en veiligere ict. Nu kan dat er eindelijk van komen, voordat het echt te laat is. Wat vind jij?

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

cybersecurity
ActueelCarrière

Kort: Betere soft skills nodig voor cybersecurity-medewerkers, ontslagronde Crowdstrike, Gates fakkelt Musk af en…

ActueelCarrière

Computable Awards: dit zijn de tien kanshebbers voor IT Person 2025

ActueelCarrière

Gartner: 6 op 10 ceo’s ligt wakker van cyberdreiging

Cegeka
ActueelSecurity & Awareness

Cegeka opent securitycentrum in VS

ActueelOverheid

Navo op Cybersec Europe: de geopolitieke dimensie van cybersecurity

ActueelSecurity & Awareness

Cyberverzekeringen schieten tekort terwijl risico’s groeien

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs