Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
E-commerce

Belgische webshops geen voorlopers in security

26 september 2017 - 08:42ActueelSecurity & Awareness
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Zijn de Belgische webshops klaar voor GDPR en hoe ver staan ze in cybersecurity? De vakgroep vzw Safeshops.be peilde naar de situatie: webwinkels besteden wel veel aandacht aan hun levensvatbaarheid, maar op gebied van veiligheidsbeleid is er nog werk aan de winkel.

Het onderzoek stoelt op een enquête die Safeshops afnam bij 1149 webwinkels. Daaruit blijkt maar twee op de vijf webshops hun dataverkeer op het internet correct versleutelen via ssl. Slechts 41 procent van de Belgische webshops beantwoordt hieraan en past het ssl-certificaat ook effectief toe. Dat wil dus zeggen dat 59 procent van de digitale winkels nog steeds geen, een slecht of een half werkend ssl-certificaat hebben geïmplementeerd. Dit verhoogt de kans dat er iemand ‘meeluistert’ en dus in het bezit van ingevulde data kan komen. Vorig jaar was de situatie nog slechter, sindsdien zijn er 8 procent meer webwinkels die wel ssl correct toepassen.

Ook rond phishing is er nog heel wat verbetering mogelijk. Het merendeel van de webshops heeft al de nodige voorzorgsmaatregelen rond phishing genomen, maar 28 procent heeft het zogenaamde sender policy framework (spf), een protocol dat helpt vast te stellen of de verzender van een mailbericht gerechtigd is om een bericht te verzenden namens de afzender van het bericht, nog niet geïmplementeerd. Dat betekent dat om het even wie o internet mails kan sturen in naam van de slecht-beveiligde webshop.

‘We stellen een positieve evolutie vast, maar we zijn er nog niet’, zegt Greet Dekocker, directeur SafeShops. ‘Webshops laten steeds vaker een security check uitvoeren. Tegelijkertijd moeten we echter ook vaststellen dat veiligheid nog steeds een taboe is, zeker bij starters en kleine webshops. Een taboe dat dringend moet doorbroken worden, want veilige webshops zijn, zowel voor de onlineconsument als voor de webwinkel zélf, van levensbelang.’

Meer over

CertificeringEncryptiePhishingSSLStarters

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    security
    ActueelSecurity & Awareness

    De zware uitdaging van cloudbeveiliging

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Orange bundelt b2b-krachten met security als troefkaart

    Data & AI

    Kan ai einde maken aan tekort aan vaardigheden in soc?

    ActueelSecurity & Awareness

    VanRoey zet met overname Group K in op Limburg

    ActueelGovernance & Privacy

    Tienduizenden Belgische sites overtreden European Accessibility Act

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs