Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Unilever na snelle migratie nu ‘cloud only’

kantoor Unilever
12 april 2023 - 16:02ActueelCloud & InfrastructuurAccentureAvanadeMicrosoftUnilever
Alfred Monterie

Unilever heeft een van de grootste cloudmigraties in zijn sector afgerond. Met hulp van Accenture, Microsoft en hun joint venture Avanade is de fabrikant van onder meer Calvé, Lipton, Knorr, Dove, Axe, Ben & Jerry’s en Omo nu 'cloud only'. Deze transformatie naar Azure duurde slechts 18 maanden met minimale verstoring van de bedrijfsvoering, aldus de it-dienstverleners.

Het nieuwe cloudplatform maakt het voor Unilever mogelijk om sneller nieuwe producten te lanceren, de klantenservice te verbeteren en de operationele efficiëntie te verhogen. Dat is hard nodig nu Unilever moeite heeft consumenten vast te houden. Door de enorme prijsverhogingen wijken veel consumenten uit naar goedkopere huismerken. De beurskoers van het levensmiddelenconcern blijft al jaren achter bij die van de concurrenten, vooral omdat de voedingsdivisie weinig groeit. Aandeelhouders willen meer innovatie. 

Ook moet Unilever een balans zien te vinden tussen financiële resultaten en duurzaamheid. De migratie naar de cloud moet Unilever helpen de CO2-uitstoot te verminderen. Unilever kan dankzij het creëren van een flexibele en goed presterende digitale kern, ook sneller experimenteren met nieuwe manieren van werken. Bovendien maakt de cloud het bedrijf veerkrachtiger, terwijl ook de beveiliging is versterkt en de controle over het it-landschap is vergroot.

Steve McCrystal, chief enterprise & technology officer van het concern: ‘Unilever is een datagedreven organisatie. We gebruiken geavanceerde analyses om beter onderbouwde beslissingen te nemen.’ Hij zegt nu sneller te kunnen inspelen op de steeds veranderende behoeften van de consument, middelen effectiever in te zetten op onderdelen die groei stimuleren, en diensten en producten sneller op de markt te kunnen brengen.

Meer over

Azure

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden wedt Google Cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelData & AI

    Kort: Nieuwe ai-oplossingen van Netsuite, Wireless Logic koopt Zipit Wireless (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    Data & AI

    Kort: Ai-incidenten kosten 8 procent, phishing via qr-code (en meer)

    Data & AI

    Kort: Amista koopt Alluvion, twee open modellen bij OpenAI (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs