Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
gsm android telefoon

Belg heeft geen behoefte aan id-kaart op telefoon

28 november 2023 - 11:29ActueelInnovatie & Transformatie
Alfred Monterie

Bijna driekwart van de Belgen wil geen digitale identiteitskaart op de smartphone hebben. Ook van een digitaal rijbewijs zijn de meesten geen fan. Fysieke documenten hebben de voorkeur, zo blijkt uit het onderzoek van Deloitte.

Vincent Fosty, partner bij Deloitte, ziet een grote terughoudendheid wanneer het aankomt op het gebruik van de smartphone voor identificatie. ‘Vaak is dit niet per se door een wantrouwen van de technologie, want we gebruiken het toestel al om onze bankzaken te regelen.’ Fosty heeft de indruk dat dit eerder een reactie is op de centralisatie van alles in ons leven rond de smartphone. ‘Voor sommige zaken lijken mensen gewoon nog graag te vertrouwen op de ouderwetse kaart, die het ook doet wanneer de batterij van hun smartphone leeg is. Zo stellen we vast dat de helft van de Belgen niet alleen weigert om hun identiteitsdocumenten volledig te digitaliseren, maar ook voor de sleutels van hun huis en auto het liefst rekent op aloude vertrouwde oplossingen.’

Het Digital Consumer Trends Report peilde ook naar wat consumenten het belangrijkste vinden bij de aankoop van een smartphone. Daarbij staan de batterijduur, het gebruiksgemak en de opslagcapaciteit met stip bovenaan. De duurzaamheid en de ecologische impact van het toestel zijn voor consumenten het minst belangrijk.

Meer over

Smartphones

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Handen
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Workday en Randstad slaan handen in elkaar

    OpinieData & AI

    Agentic ai is geen buzzwoord, het is een gamechanger

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs