Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Cyberbeveiliging centraal in EU-voorzitterschap België

08 januari 2024 - 11:43ActueelOverheid
William Visterin

Dit weekend werd het Belgische voorzitterschap van de EU op gang getrapt met een feestelijke ceremonie. Dat voorzitterschap staat voor een flink stuk in het kader van cyberbeveiliging, en dat op diverse vlakken, van het beleid tot cyberbeveiliging in de ruimte.

In vergelijking met het vorige EU-voorzitterschap voor België in 2010, toen nog in de nasleep van de bankencrisis, ziet de wereld er anders uit. De voorbije jaren is het landschap van cyberdreigingen enorm geëvolueerd en is cyberbeveiliging ook in de EU een bekommernis geworden.

Het Belgische voorzitterschap zal zich dan ook richten op cyberbeveiliging, en dat begint al met de algemene slogan van het voorzitterschap: beschermen, versterken, voorbereiden. Een van de belangrijkste prioriteiten van het Belgisch Voorzitterschap inzake cyberbeveiliging is het bevorderen van een gezamenlijke aanpak van ‘actieve cyberbescherming’. Dit omvat het versterken van maatregelen voor het voorkomen, detecteren, monitoren en tegengaan van inbreuken op de netwerkbeveiliging in de hele Europese unie.

Het Belgische voorzitterschap zal ook trachten het resterende werk aan de cyberweerbaarheidswet af te ronden om de veiligheid van onze digitale samenleving en toeleveringsketens te versterken. En het voorzitterschap zal ook trachten om de Cyber Solidarity Act af te ronden. Bovendien zal het Belgisch Voorzitterschap, met het oog op de nieuwe Europese legislatuur, een evaluatie uitvoeren van het EU-cyberbeleid. Maar het blijft allemaal niet beperkt tot de fysieke EU-regio. Zo zal België zich ook richten op het waarborgen van de cyberweerbaarheid van de ruimte-infrastructuur.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Beltug waarschuwt voor versnippering in ai-regelgeving

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    ActueelOverheid

    Cobepa neemt meerderheid in Gentse softwaremaker Itineris

    ActueelGovernance & Privacy

    Tienduizenden Belgische sites overtreden European Accessibility Act

    ActueelOverheid

    It-kanaal reageert wisselend op heffingen Trump

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Geen one-fits-all-oplossing voor soevereine EU-cloud

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs