Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

‘De ICT wordt een ZZP-sector’

05 februari 2016 - 08:18OpinieCarrière
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Elke werkdag behandelt Computable een onderwerp waarover lezers kunnen discussiëren. Vandaag over de opmars van de zzp’er, en de toekomst van de ict.

Zzp’ers zijn in de mode. Werkgevers zien er flexibele arbeid in, de overheid ziet er werkeloosheidsdaling is, en werknemers zien er brood in. De groei van het aantal zzp’ers geldt over de breedte van de arbeidsmarkt, maar ook zeker voor de ict. Dit hoeft voor laatstgenoemde niet eens een slechte ontwikkeling te zijn, want zzp’ende ict’ers verdienen meer dan zzp’ers in andere branches. De hamvraag is natuurlijk hoe de verhouding is ten opzichte van ict’ers in loondienst, waarbij ook kosten voor pensioen, arbeidsongeschiktheid, enzovoorts moeten meetellen.

Toch lijkt de trend niet te stuiten: Zzp is in. ‘De cijfers wijzen het al ruim tien jaar uit: de opmars van de zzp’er is niet te missen. Minder zichtbaar, maar zeker niet minder duidelijk, is de gestage teloorgang van de vaste baan’, schrijft Peter Hein van Mulligen, hoofdeconoom en woordvoerder bij het CBS (Centraal Bureau voor de Statistiek). Hij ziet in de cijfers echter wel een tegendraadse discrepantie wat opleidingsniveau betreft. Bij hoogopgeleiden is het aandeel vaste banen het minst afgenomen. Toch loopt ict, waarbij kennis kostbaar is, voorop in de zzp-trend. Wat vind jij?

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

cybersecurity
ActueelCarrière

Kort: Betere soft skills nodig voor cybersecurity-medewerkers, ontslagronde Crowdstrike, Gates fakkelt Musk af en…

ActueelCarrière

Computable Awards: dit zijn de tien kanshebbers voor IT Person 2025

ActueelCarrière

Haast nergens coderen zo weinig meisjes als in België

ActueelCarrière

Gartner: 6 op 10 ceo’s ligt wakker van cyberdreiging

ActueelCarrière

Helft bedrijven kijkt voor it’ers naar het buitenland

Ontslag
ActueelCarrière

Intel wil een vijfde van personeel lozen

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs