EY neemt Cognistreamer over, een bedrijf van Belgische bodem dat gespecialiseerd is in het begeleiden van innovatietrajecten. Met deze acquisitie wordt er een nieuwe stap gezet in de ontwikkeling van het aanbod van gespecialiseerde consultancydiensten van EY en versterkt het de expertise met betrekking tot disruptie en innovatie.
Cognistreamer ontstond als een softwaretool om het innovatieproces binnen R&D-afdelingen te ondersteunen en het bedrijf bestaat sinds 2011. Het bedrijf levert gespecialiseerde software en consultancydiensten op het vlak van innovatiemanagement.
Op die manier begeleidt Cognistreamer een innovatieproces; het zet collega’s, partnerbedrijven en kenniscentra ertoe aan de krachten te bundelen en online innovatieve ideeën uit te wisselen, te verrijken en te beoordelen, zowel binnen een organisatie als over bedrijfsgrenzen heen.
Groeiprocessen structureel aanpakken
“We zijn zeer opgetogen met de nieuwe acquisitie van Cognistreamer”, vertelt Eric Mouchous, Partner Advisory van EY in Frankrijk, Luxemburg, Tunesië, Algerije en Marokko. “We kijken voortdurend uit naar nieuwe kansen om onze dienstverlening naar onze klanten toe te optimaliseren, gericht op onze groeigebieden: innovatie, digitale technologie, cyber security & business transformation”.
“In onze doorlopende zoektocht naar strategische groeikansen, zijn bedrijven als Cognistreamer een logische gesprekspartner”, zegt Thomas Sileghem, managing partner Advisory van EY in België & Nederland.
“Meer en meer merken we dat onze klanten in de huidige disruptieve wereld een breed aanbod aan gespecialiseerde consultancydiensten verwachten, die een stap verder gaan dan de traditionele dienstverlening. Deze acquisitie stelt ons in staat tegemoet te komen aan een aantal van dergelijke specifieke vragen, maximaal in te spelen op de digitale transformatie en het toenemende belang van big data.”
EY ziet in innovatie een belangrijke potentiële groeimarkt. Het structureel beheren van het innovatieproces is immers van vitaal belang voor elk bedrijf dat op lange termijn groei wil realiseren. Met de acquisitie van Cognistreamer haalt EY een schat aan relevante kennis in huis.
Thomas Sileghem: “Cognistreamer sluit qua profiel perfect aan bij wat we zoeken in een partner. Bovendien heeft onze samenwerking in het verleden al ruimschoots aangetoond dat we elkaar kunnen versterken.”
Belgische knowhow internationaal verzilveren
Ook Hein De Keyzer, CEO van Cognistreamer, gelooft dat deze acquisitie voordelig is voor beide partijen. “De belangstelling voor onze expertise en formule steeg afgelopen jaren steeds”, aldus Hein, die tevens partner wordt bij EY.
“Om dat succes in de toekomst aan te houden, hadden we behoefte aan een sterke, innovatieve partner met internationale uitstraling. Door toe te treden tot het uitgebreide, wereldwijde netwerk van EY, kunnen we onze internationale expansie een boost geven en onze innovatiesoftware ook binnen het wereldwijd netwerk van EY uitrollen. Bijkomend voordeel is dat we onze klanten in hun innovatie nu kunnen ondersteunen met de brede advisory dienstverlening van EY”